Browse Alphabetically
Browse Articles begining with the letter T
W ciągu dnia strzelają do kaczek i wiewiórek, wysadzają w powietrze nieprzejezdne bagna i biegają po lesie w kraciastych koszulach. Wieczorami modlą się nad kolacją i rozmawiają o swoich długich brodach.
Categories: mix-masz 
21.12.2013 · From starosta
Rewizja osobista, skonfiskowane dokumenty i telefon komórkowy oraz ponad dwie godziny spędzone na komisariacie. Tam przesłuchanie, szydzenie, poniżanie, w końcu nakaz, że trzeba się rozebrać.
Categories: Art 
07.11.2013 · From someone
Dzieła Guercina, mistrza włoskiego baroku, zgromadzono na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Na tej największej ekspozycji prac malarza poza jego ojczyzną będzie można od piątku oglądać poruszające obrazy głównie o tematyce religijnej.
Categories: 224 
19.09.2013 · From przemokrak
- Moim zadaniem jest to, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której Jarosław Kaczyński będzie kiedykolwiek rządził. Jestem w tym zdeterminowany i dotąd byłem skuteczny - tymi słowami premier Donald Tusk ocenił dzisiejszy wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Rzeczpospolitej". Dodał też, że nie musi czekać na "chwile szczerości Kaczyńskiego". - Ja go znam prawie 30 lat. Jak mało kto w Polsce. Wiem, kiedy…
Categories: mix-masz 
04.09.2013 · From _nastolatek_
Try­bu­nał Kon­sty­tu­cyj­ny przy­jął skar­gę zna­nej pio­sen­kar­ki Do­ro­ty Rab­czew­skiej, która w czerw­cu po­przed­nie­go roku zo­sta­ła ska­za­na za ob­ra­zę uczuć re­li­gij­nych. Sę­dzio­wie mają od­po­wie­dzieć, czy świec­kie pań­stwo po­win­no w ta­kich przy­pad­kach ści­gać swo­ich oby­wa­te­li - do­no­si "Ga­ze­ta Wy­bor­cza".
Categories: 4 
19.08.2013 · From przemokrak
Tu jest Polska i nie ma sensu zaszczepiać Polakom nowinek zachodnich w rodzaju tworzenia paramałżeństw homoseksualnych oświadczył na antenie TVP Info Jarosław Gowin, który jest jedynym rywalem Donalda Tuska w wyścigu o fotel przewodniczącego PO. Były minister sprawiedliwości podkreślił, że nie zrobi "ani kroku w lewo".
Categories: cytaty 
02.07.2013 · From przemokrak
A Europa za miedzą...
Categories: cytaty 
30.06.2013 · From przemokrak
Komentarz zbyteczny...
Categories: cytaty 
20.06.2013 · From przemokrak
"Zawsze myślałem, że jestem ‘psem na dziewczyny`, dopóki nie poznałem Mariusza. Ta historia jest prawdziwa od początku do końca" - napisał nasz dzisiejszy debiutant w Kąciku Prozy, ‘teleinformatyk`. I dodaje: "Niech nikt nie będzie pewny, że to, o czym podświadomie myśli lub marzy, nie przybierze kiedyś realnych kształtów." A więc - zapraszam do lektury. (yak)
Categories: PROZA 
09.06.2013 · From yak
Tak twierdzi ambasador USA w Izraelu Dan Shapiro, który wziął dziś udział w paradzie mniejszości seksualnych w tym mieście. Byli na niej obecni także liberalni ministrowie z rządu bardzo konserwatywnego premiera Beniamina Netanjahu.
Categories: 14 
08.06.2013 · From przemokrak
Były minister z PO chce Polski bogatej, niedoszły premier z PiS chciałby Polski idealnej, a muzyk rockowy chce demokracji, bo uważa, że jej nie ma. Jarosław Gowin, Piotr Gliński i Paweł Kukiz spotkali się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. I byli zadziwiająco zgodni
Categories: cytaty 
25.05.2013 · From przemokrak
Znany prezenter radiowy Scott Mills wyrusza do Ugandy, by przekonać się, jak traktowane są w tym kraju osoby homoseksualne. Podróż jest dla niego, zdeklarowanego geja, prawdziwym szokiem.
Categories: 130 
04.05.2013 · From przemokrak
Nie mam nic przeciwko związkom partnerskim. W moim otoczeniu jest wielu homoseksualistów, lubię np. Roberta Biedronia z RP. A wypowiedź Lecha Wałęsy o gejach, którzy powinni siedzieć za murem, ruszyła mnie do żywego. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla nie powinien użyć takich słów ani wysyłać kogokolwiek za mur, bo w roku 1980 walczyliśmy nie tylko o wolność, ale też o tolerancję.
Categories: cytaty 
05.04.2013 · From przemokrak
Od razu, ponieważ mam wrażenie, że z rozumieniem ironii wielu ma u nas niejaki problem bo wolą dosłowność niczego poza dosłownością nie łapiąc, stwierdzam dobitnie, że tytuł tego tekstu jest IRONICZNY. W istocie nie dotyczy on Oliwiera Janiaka, ale wszystkich, którzy dyskwalifikują jego opinie tylko dlatego, że jest zadbany i dobrze ubrany.
Categories: moim zdaniem 
31.03.2013 · From przemokrak
Per page: