Browse Alphabetically
Browse Articles begining with the letter Z
Obecny Minister Sprawiedliwości powtarza za swoim poprzednikiem, że legalizacja związków partnerskich byłaby pogwałceniem Konstytucji. Uparte powtarzanie tej nieprawdziwej tezy nie uczyni jej prawdziwą, ponieważ ustawa zasadnicza nie stoi na przeszkodzie tworzeniu prawnych udogodnień dla par konkubenckich. Jest wręcz odwrotnie. Konstytucja nakazuje równość wobec prawa i zapobieganie dyskryminacji.
Categories: moim zdaniem 
24.09.2013 · From przemokrak
Wszystkich, którzy w sobotę 21 września 2013r. będą w Warszawie zapraszamy do Studia 4Piętro na ul. ¯elazną 54 na wernisaż fotografii autorstwa Pawła Spychalskiego połączony z party od godz. 20.00 - 1.00.
Categories: 114 
18.09.2013 · From przemokrak
Dr Sanjay Gupta w 2009 roku napisał głośny artykuł "Czemu mówię nie marihuanie". Dzisiaj, w tekście dla CNN, przeprasza za to, że wprowadzał Czytelników i obywateli w błąd. "W USA byliśmy systematycznie i okropnie wprowadzani w błąd przez prawie 70 lat" twierdzi dr Gupta.
Categories: mix-masz 
10.08.2013 · From przemokrak
Polecam.
Categories: 130 
31.07.2013 · From _nastolatek_
Oto cała prawda o kierownictwie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prezes Zbigniew Derdziuk (49 l.), o którym mówi się, że jest związany z katolicką organizacją Opus Dei, wysyła swoich pracowników na szkolenia organizowane przez... Opus Dei. Szkolenia odbywają się za pieniądze podatników. W tym roku wydano na nie blisko 100 tys. zł.
Categories: mix-masz 
29.07.2013 · From przemokrak
Badania konsumenckie wskazują, że osoby LGBT wydają więcej na kosztowne ubrania, sprzęty, usługi typu fitness i siłownia oraz zagraniczne wakacje. Wśród nich zapewnie wiele jest osób, które wybierały się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, żeby przez ponad dwa tygodnie podziwiać łyżwiarzy, narciarzy, hokeistów, skoki, curling i bobsleje. Przewidywany koszt noclegów, przejazdów i wyżywienia na …
Categories: moim zdaniem 
11.07.2013 · From przemokrak
Gdyby nie ta ochrona, to Jarosław Kaczyński by nie żył - bronił wydatków Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", partia wydała aż 1,1 mln zł na ochronę swojego szefa.
Categories: cytaty 
18.06.2013 · From przemokrak
Polskie źródła podają, że jest tylko sześciu polskich laureatów Nagrody Nobla: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Maria Skłodowska-Curie (znana na świecie jako Marie Curie), Lech Wałęsa, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska.
Categories: mix-masz 
26.05.2013 · From przemokrak
Kościół wzniesiony z inicjatywy księcia von Curland,który był właścicielem dóbr sycowskich. Nad wejściem umieszczono rok 1902,prawdopodobnie rok oddania świątyni. Początek budowy był zapewne wcześniej,prawdopodobnie w roku 1900.
Categories: 224 
07.05.2013 · From przemokrak
W 13 różnych zakładach zamkniętych spędził ogółem 28 lat i trzy miesiące. Gdyby nie wybuch rewolucji francuskiej w 1789 r., Donatien Alphonse François de Sade ze swoją sławą niebezpiecznego przestępcy seksualnego zapewne nigdy już nie opuściłby więzienia. Ale czy rzeczywiście był szalonym zboczeńcem?
Categories: 142 
30.04.2013 · From przemokrak
Jeśli dałoby się zmniejszyć Ziemię do rozmiarów wioski, którą zamieszkuje dokładnie stu mieszkańców, to zachowując proporcje wszystkich ras, mieszkałoby tam mniej więcej:
Categories: mix-masz 
27.04.2013 · From yak
"Kiedy miałem 5 lat, moja mama zawsze mówiła mi, że szczęście jest kluczem do życia. Gdy poszedłem do szkoły, zapytano mnie kim chcę być gdy dorosnę. Napisałem, że chcę 'być szczęśliwy'. Powiedzieli mi, że nie zrozumiałem pytania. Ja powiedziałem im, że nie rozumieją życia." (John Lennon)
Categories: cytaty 
26.04.2013 · From przemokrak
A homoseksualizm? - Tu moje myślenie powoli się zmienia w stosunku do tego, jak byłam wychowana. Znam przecież ludzi wybitnie utalentowanych żyjących w takich związkach, pełnych miłości w stosunku do siebie wzajemnie, w jakiś niezwykły sposób łączących w sobie naturę mężczyzny i kobiety. Jestem z nimi blisko, pracujemy razem w teatrze. Po prostu nie potrafię uznać ich związków, ich miłości za …
Categories: cytaty 
31.03.2013 · From przemokrak
Maciek i Piotrek byli razem w Karkonoszach. Obaj są biseksualni. Tam przekonali się, że miłość męsko-męska może im dać moc niezapomnianych wrażeń. Niestety, urlop się skończył i nasi bohaterowie wrócili do domów. Oddajmy głos Maćkowi. Zapraszam. (yak)
Categories: PROZA 
26.03.2013 · From yak
Per page: