Tematy powiązane z naszą seksualnością mogą być zawstydzające, ale spójrzmy prawdzie w oczy – tak nie może być. Dwóch badaczy z Austrii pracowało nad tym, aby spowolnić proces starzenia się ludzkiego organizmu. Jak się okazało, kluczem do sukcesu jest… męskie nasienie!

Dwóch badaczy z Uniwersytetu Karl-Franzes w Graz, Frank Madeo i Tobias Eisenberg, uzyskało niezbite dowody na to, że sperma jest zdrowa!

Badania zostały przeprowadzone w sześciu krajach, a wyniki były zaskakujące nawet dla naukowców. Najważniejsza w tym wszystkim jest spermidyna, czyli substancja, która występuje w dużych ilościach w męskim nasieniu. Ma ona szczególną zdolność naprawczą komórek w naszym organizmie. Dodatkowo spowalnia starzenie się, a nawet leczy depresję i stany lękowe.

Do tej pory wiadomo było jedynie, że sperma jest bogata w witaminy i białka. Jednak sensacyjne badania z Austrii dowodzą, że spermidyna spowalnia starzenie komórek, a także może pomóc w walce z Alzheimerem oraz Parkinsonem.

Eisenberg mówi: „Dla nas jest to niebywałe odkrycie! Czujemy się tak, jakbyśmy odkryli Świętego Graala w badaniach nad starzeniem się. Kamień milowy dla ludzkości!”

Spermidynę możemy znaleźć także w takich produktach jak: soja, grejpfruty i kiełki zbóż. Oczywiście, musimy pamiętać, że zawierają one o wiele mniej tej substancji. Dobra wiadomość jest taka, że miłość jest najlepszym lekarstwem!

Wszyscy wiemy, że miłość potrafi dodać skrzydeł i sprawić, że chce nam się żyć, a od dzisiaj wiemy również, że dobrze wpływa na nasze zdrowie.

 

Źródło