Gdy w Polsce księża z ambony mówią o grzechu i chorobie, gdy powstają książki poświęcone leczeniu homoseksualizmu, Papież Franciszek podczas spotkania z homoseksualistą nie tylko nie pokazał niechęci. Według relacji zachodnich mediów jeszcze zapewnił mężczyznę, że to Bóg go takim stworzył i takiego kocha.

 

 


Wiele osób w Polsce traktuje homoseksualizm jako dewiację seksualną, która tylko wówczas nie wyklucza ze społeczności chrześcijańskiej, jeśli homoseksualista powstrzyma się od wszelkiej aktywności seksualnej. W przeciwnym wypadku homoseksualiści są piętnowani. Powstają nawet książki o tym, jak się leczyć z tej "choroby",by móc powrócić "do normalności". Zdarza się, ze homoseksualizm zostaje potępiony przez polskich księży, którzy z ambony głoszą, iż jedynie związek kobiety i mężczyzny jest dobry i miły Bogu

Wygląda na to, że nieco inne poglądy na ten temat ma papież Franciszek. Ojciec Święty spotkał się w kwietniu z Juanem Carlosem Cruz. Rozmawiali przez trzy dni. Mężczyzna opowiadał papieżowi o swojej orientacji seksualnej i o traumie, jaką przeżywał, gdy był molestowany przez chilijskiego duchownego. Papież nie tylko nie potępił mężczyzny. Miał wytłumaczyć mu, że to właśnie bóg go takim stworzył i takim go kocha. – Papież takim cię kocha i ty też powinieneś siebie kochać i nie przejmować się tym, co mówią ludzie – miał do niego powiedzieć.

To nie pierwszy przypadek, gdy papież zadeklarował swoje poparcie dla homoseksualistów. W sierpniu zeszłego roku Franciszek pogratulował parze homoseksualnej z Brazylii decyzji o chrzcie trojga adoptowanych dzieci. List z gratulacjami z Watykanu przekazał jeden z asesorów w Sekretariacie Stanu stolicy Apostolskiej Paulo Borgia.

 

 

źródło