Browse Alphabetically
Browse News begining with the letter H
Większość europejskich gejów, lesbijek oraz transseksualistów regularnie doświadcza przemocy i dyskryminacji, jak wynika z pracy przedstawionej w Hadze na konferencji na rzecz zrównania w prawach homoseksualistów.
Categories: Nowości 
19.05.2013 · From przemokrak
To drugi w Ameryce Łacińskiej kraj z takimi uprawnieniami dla par jednopłciowych, po Argentynie. Ustawę poparło ponad dwie trzecie deputowanych izby niższej urugwajskiego parlamentu.
Categories: Nowości 
11.04.2013 · From darekkk
Popieram prawo lesbijek i gejów do zawierania małżeństw - oświadczyła była szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton.
Categories: Nowości 
18.03.2013 · From darekkk
Problem postrzegania homoseksualizmu polega na totalnym braku edukacji obywatelskiej, która niestety dotknęła także tego noblistę - powiedziała Agnieszka Holland w programie Tomasza Lisa. - Przypuszczam, że on głównie, jak pisze jego żona, słucha Radia Maryja w nocy. Widać, że się pogubił w rozumieniu tego, czym jest prawdziwa demokracja, czym jest wolność, prawa człowieka - dodała, mówiąc o Lechu…
Categories: Nowości 
05.03.2013 · From darekkk
„Feteszyzm może prowadzić do homoseksualizmu i transseksualizmu”, „homoseksualizm można wyleczyć” – twierdzi jedna z osób wykładających na UW. Takie zdanie przekazuje studentom i studentkom podczas obowiązkowych zajęć.
Categories: Nowości 
15.02.2013 · From starosta
Adam Hofman wyznał na antenie Radia ZET, że ma paru homoseksualnych znajomych. Zwraca się do nich zgodnie z panującymi zasadami, starając nie obrażać ich - jakże delikatnych - uczuć.
Categories: Nowości 
07.02.2013 · From przemokrak
"Wspólne pożycie" dotyczy zarówno par hetero-, jak homoseksualnych - uchwalił Sąd Najwyższy. Wypowiedział się w sprawie prawa do mieszkania komunalnego po zmarłym partnerze.
Categories: Nowości 
28.11.2012 · From darekkk
Tak można wywnioskować z ogłoszonego właśnie najnowszego raportu dotyczącego epidemii HIV/AIDS na świecie Raport opracowany przez ekspertów z UNAIDS - Wspólny Program Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS - ogłoszono we wtorek równocześnie w Warszawie i Genewie. Jego główne punkty dają powody do optymizmu, choć bez wątpienia jest jeszcze wiele do zrobienia. Przede wszystkim odnotowan…
Categories: Nowości 
22.11.2012 · From przemokrak
Hiszpański Trybunał Konstytucyjny orzekł, że małżeństwa osób tej samej płci, zalegalizowane 7 lat temu za rządów socjalistów, są zgodne z konstytucją.
Categories: Nowości 
09.11.2012 · From darekkk
Sąd administracyjny rozpozna skargę na decyzję Straży Granicznej dotyczącą niewpuszczenia do Polski Filipińczyka, z którym nasz obywatel zawarł w Wielkiej Brytanii związek partnerski. SG uważa, że skoro u nas takich związków nie ma, nie musi stosować prawa UE.
Categories: Nowości 
22.08.2012 · From bibula2
Miguel Ortiz z Hiszpanii jest najnowszym zwycięzcą Mistera Geja Europy! Nie bojąc się pokazać emocji, Miguel wytarł kilka łez, gdy Giulio Spatola (który zrezygnował z tytułu Mistera Geja Europy) wręczył mu szarfę i koronę. Kochany przez każdego kto go spotyka, witany jest jako siódmy Mister Gej Europy! To już trzeci raz, gdy Hiszpania wygrywa konkurs.
Categories: Nowości 
19.08.2012 · From
Hakerzy włamali się na stronę internetową premiera Ugandy. Umieścili na niej fotomontaż, na którym widać owiniętego flagą w kolorach tęczy premiera i napis "Prawdziwa duma Ugandy". Operacja nazywa się "OpFuckAfrica" i ma na celu wywołanie dyskusji o prawach osób homoseksualnych na świecie, a zwłaszcza w Afryce. O sprawie pisze włoski dziennik "Correrie della Sera".
Categories: Nowości 
17.08.2012 · From darekkk
Doroczna parada Gay Pride z udziałem kilkudziesięciu tysięcy widzów odbyła się w sobotę w Amsterdamie. W siedemnastej edycji parady po pierwszy uczestniczyli geje i lesbijki z mniejszości tureckiej w Holandii.
Categories: Nowości 
05.08.2012 · From
Kiedy czyta się najnowszą książkę autora "Homobiografii", trudno uwierzyć, że od upadku Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dzieli nas nieco ponad 20 lat.
Categories: Nowości 
01.08.2012 · From Ace
Per page: