Browse Alphabetically
Browse News begining with the letter I
Rosyjski minister sportu zastrzega, że ustawa antygejowska obowiązywać będzie wszystkich sportowców, którzy przyjadą w 2014 r. na zimowe igrzyska do Soczi.
Categories: Nowości 
02.08.2013 · From darekkk
Władimir Putin zatwierdził pod koniec czerwca ustawę zakazującą "propagowania nietradycyjnych związków seksualnych". Decyzja prezydenta Rosji bardzo zaniepokoiła redakcję portalu turystycznego Skift.com. Według niej homoseksualnym turystom i sportowcom, którzy wybierają się do Rosji na zimowe igrzyska olimpijskie, grozi poważne niebezpieczeństwo.
Categories: Nowości 
09.07.2013 · From przemokrak
Podczas wystąpienia Donalda Tuska na V Kongresie Kobiet doszło do incydentu. Anna Zawadzka, działaczka LGBT, znana jako Anka Zet, zaczęła wykrzykiwać przez megafon swoje pytania i zarzuty wobec premiera. Sala próbowała zagłuszyć ją oklaskami, usiłowano odebrać jej megafon. Ostatecznie została dopuszczona do głosu. - Od 18 lat jestem nieoficjalną żoną mojej partnerki. Kiedy pan premier wprowadzi dr…
Categories: Nowości 
16.06.2013 · From przemokrak
Dzisiejsza Konwencja Konstytucyjna Irlandii przegłosowała przeprowadzenie referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych - informuje "The Guardian". 79 proc. opowiedziało się za reformą konstytucji, która zrówna małżeństwa jednopłciowe i heteroseksualne.
Categories: Nowości 
15.04.2013 · From darekkk
Odbierają przechodniom alkohol, obrażają kobiety w krótkich spódniczkach, napadają rzekomych gejów. Ulice wschodniego Londynu patrolują samozwańcze muzułmańskie patrole. Wszystko nagrywają i publikują w internecie. "Muzułmańscy stróże moralności wdrażają szariat w Wielkiej Brytanii" - taki napis otwiera nagranie, jakie od dwóch tygodni można obejrzeć na YouTube. Później na krótko pojawia się złow…
Categories: Nowości 
30.01.2013 · From przemokrak
Niższa izba urugwajskiego parlamentu przyjęła w środę znaczną większością głosów projekt ustawy legalizującej małżeństwa homoseksualne. Projekt ma na celu "przemianę rodziny jako instytucji" - powiedział autor projektu ustawy, deputowany Julio Bango.
Categories: Nowości 
13.12.2012 · From darekkk
Czym zawinił szef Wolnych Konopi? "Polski Tymoszenko" Już siódmy miesiąc toczy się postępowanie przeciwko Andrzejowi Dołeckiemu. - Nie ma żadnych dowodów przeciwko mojemu klientowi - mówi mec. Bogumił Zygmont.
Categories: Nowości 
05.12.2012 · From przemokrak
Setki działaczy ruchu obrony praw mniejszości seksualnych przeszły w niedzielę ulicami Delhi przy akompaniamencie bębnów. Domagali się większej akceptacji społecznej i prawa do godnego życia w konserwatywnych Indiach.
Categories: Nowości 
26.11.2012 · From darekkk
Zapraszamy na czwarty spacer po HomoWarszawie. Przeniesiemy się w czasie - opowiemy o pewnym warszawskim adwokacie, "człowieku płciowo anormalnym", którego sprawą żyła prasa w 1923 roku, tajemniczym "pośle-homoseksualiście", wrócimy też do PRLu. Pikiety, knajpy, ale i akcja Hiacynt. O tym opowiedzą nasi przewodnicy i przewodniczki.
Categories: Nowości 
21.09.2012 · From starosta
Kilka tysięcy osób wzięło udział w czwartek w paradzie homoseksualistów Gay Pride w centrum Jerozolimy. Doroczne wydarzenie, organizowane już po raz dziesiąty, obyło się bez incydentów.
Categories: Nowości 
06.08.2012 · From darekkk
To dość absurdalna sytuacja. Polskiemu gejowi łatwiej zawrzeć za granicą związek partnerski bądź cywilny małżeński z mężczyzną o imieniu Andrea (we Włoszech to imię męskie) niż Andreas (bo już na pierwszy rzut oka to imię jest męskie).
Categories: Nowości 
24.07.2012 · From starosta
Kościół katolicki w Irlandii Pónocnej wszczął śledztwo w sprawie oskarżeń, z których wynika, że jeden z księży pokazał pornograficzne zdjęcia gejów podczas prezentacji przygotowanej dla rodziców tamtejszych uczniów.
Categories: Nowości 
05.04.2012 · From darekkk
NIK dowie się o nas wszystkiego. Łącznie z zapisem DNA Najwyższa Izba Kontroli zdobędzie uprawnienia, jakich nie mają nawet funkcjonariusze służb specjalnych.
Categories: Nowości 
26.01.2012 · From
Dziś w Warszawie zmarła piosenkarka Irena Jarocka. Miała 66 lat. Jarocka ciężko chorowała. Zmarła w jednym z warszawskich szpitali - poinformowała menedżerka artystki Agnieszka Pasternak.
Categories: Nowości 
21.01.2012 · From przemokrak
Per page: