Browse Alphabetically
Browse News begining with the letter K
- Jak ktoś, kto skrzywdził drugiego człowieka, może kontynuować swoją publiczną działalność? To jest pytanie, które ja stawiam mojemu biskupowi Henrykowi Hoserowi. Mojego biskupa przez 3,5 roku nie było stać na jedno słowo: przepraszam. I nie stać go do dziś - mówi Jackowi Gądkowi ks. Wojciech Lemański. Oto I część rozmowy.
Categories: Nowości 
21.08.2013 · From starosta
"Partnerstwo dla spokoju" tak nazywa się usługa jednej z firm prawniczych. Za niecały tysiąc złotych można sformalizować związek partnerski na podstawie obowiązującego w Polsce prawa. Tylko, czy to w ogóle skuteczne?
Categories: Nowości 
17.08.2013 · From przemokrak
"Ten wyrok zagraża demokracji" - napisali senatorowie PiS w liście, w którym bronią skazanego radnego tej partii z powiatu kieleckiego. Sąd przeciera oczy ze zdumienia - pisze dziś "Gazeta Wyborcza".
Categories: Nowości 
13.07.2013 · From starosta
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie pojawił się w poniedziałek na konferencji Teatru Nowego promującej spektakl "Lubiewo. Ciotowski bicz". Nie skomentował więc propozycji, aby ogłosić Kraków miastem przyjaznym środowiskom homoseksualnym.
Categories: Nowości 
18.06.2013 · From przemokrak
To dobrze, że kraje mają swobodę wyboru, czy otworzyć cywilne małżeństwo dla gejów - przekonuje belgijski kardynał Godfried Danneels. To trzeci tak wysoki hierarcha katolicki, który publicznie nie odcina się od prawnego uznania dla homozwiązków. Godfried Danneels jest emerytowanym prymasem Belgii, gdzie już przed dziesięciu laty wprowadzono małżeństwa jednopłciowe, a po kilku latach dano im prawo…
Categories: Nowości 
11.06.2013 · From przemokrak
Tą decyzją postawił na szali swoją przyszłość i karierę w Kościele katolickim. Ksiądz Gary Meier z St. Louis w USA ogłosił, że jest gejem i autorem anonimowej dotychczas książki "Ukryte głosy: Refleksje geja, księdza katolickiego". Przez 15 lat próbował pracować, przekonywać, że potępianie homoseksualistów nie jest dobre. Zrezygnował.
Categories: Nowości 
30.05.2013 · From darekkk
Pełnomocniczka rządu ds. Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz objęła patronatem tegoroczną Paradę Równości, która 15 czerwca przejdzie ulicami Warszawy. Jak podkreślają jej organizatorzy, to pierwsze od wielu lat oficjalne wsparcie przedstawiciela rządu dla Parady.
Categories: Nowości 
23.05.2013 · From przemokrak
Oświadczenie składane przed notariuszem zamiast dotychczas rozważanej umowy związku partnerskiego - to nowa propozycja skrzydła konserwatywnego w Platformie - poinformowały źródła w tej partii. Platforma próbuje przełamać pat wokół związków partnerskich.
Categories: Nowości 
06.04.2013 · From starosta
Jesli ktos jeszcze ma wątpliwosci to po obejrzeniu zdjęcia chyba juz TEGO piwa nie wypije....jesli ma w sobie choć gram człowieczeństwa!
Categories: Nowości 
06.04.2013 · From przemokrak
Musimy lepiej pokazać, że nie jesteśmy przeciw nikomu - mówił podczas wielkanocnego kazania kardynał Nowego Jorku Timothy Dolan, jeden z najważniejszych hierarchów Kościoła katolickiego.
Categories: Nowości 
02.04.2013 · From darekkk
Za nieruchomość, w której znajduje się Europa Multiclub, Watykan zapłacił 23 mln euro. Na pierwszym piętrze, czyli tuż nad sauną, 12-pokojowy apartament ma 76-letni ultrakonserwatywny kardynał Ivan Dias - informują brytyjski "The Independent" i włoska "La Repubblica" Poza apartamentem kardynała Diasa w budynku znajduje się jeszcze 18 innych mieszkań w większości zamieszkanych przez księży. "Watyk…
Categories: Nowości 
13.03.2013 · From przemokrak
Tomek Terlikowski będzie trochę zdziwiony, bo jak już wejdzie do tego nieba, to paru gejów i parę lesbijek pewnie spotka na swojej drodze - w ten sposób ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału Religia.tv w rozmowie z Radiem Zet skomentował oburzenie Tomasza Terlikowskiego na wpis na blogu ks. Mieczysława Puzewicza. Ks. Puzewicz na blogu opisał wizję nieba, w którym wśród zbawionych są geje i lesbijki …
Categories: Nowości 
25.02.2013 · From darekkk
Były rzecznik nieżyjącego abpa Józefa ¯ycińskiego wywołał poruszenie swoim wpisem na blogu. Powód? Opisał niebo pełne gejów, lesbijek i osób transseksualnych, o których Jezus mówi "moje siostry lesbijki" albo "moi bracia geje".
Categories: Nowości 
20.02.2013 · From pasiv_sl
Kampania "Miłość nie wyklucza" ma pomóc w uzyskaniu praw przez związki partnerskie. Krzyś i Artur, Anastazja i Sergiusz, Aneta i Alex - to przykłady par, które popierają związki partnerskie i nie boją się o tym mówić. Nie boją się także pokazać swoich twarzy. Podobnie jak wiele innych osób, pragnących "równej" miłości.
Categories: Nowości 
14.02.2013 · From przemokrak
Per page: