Browse Alphabetically
Browse News begining with the letter L
Litewski Ruch Liberałów dąży do legalizacji w kraju związków partnerskich, również związków par tej samej płci. Liberałowie zwrócili się do Zarządu Sejmu z prośbą o powołanie grupy roboczej, która by opracowała prawne regulacje legalizacji takich związków.
Categories: Nowości 
26.02.2013 · From darekkk
Przyjmując dyplom doktorski wszyscy ludzie nauki zobowiązali się w uroczystej przysiędze dochowywać najwyższych standardów etycznych oraz przede wszystkim służyć prawdzie. W naszym przekonaniu w swoich ostatnich publicznych wypowiedziach pani prof. nadzw. dr hab. Krystyna Pawłowicz sprzeniewierzyła się temu naukowemu etosowi.
Categories: Nowości 
29.01.2013 · From przemokrak
Queer UW zaprasza na przegląd krótkometrażowych filmów dokumentalnych o tematyce LGBT i spotkanie z reżyserem Sridharem Rangayamen. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną film „Project Bolo” oraz seria krótkometrażowych filmów z cyklu „Kashish Shorts”. Filmy nakręcone zostały w Indiach, do wszystkich jednak przygotowano anglojęzyczne napisy. Gościem Queer UW będzie Sridha…
Categories: Nowości 
06.12.2012 · From starosta
Lady Gaga (26 l.) znana jest ze swojego zaangażowania w walkę na rzecz równouprawnienia osób homoseksualnych i transpłciowych. Podczas jednego z czatów Gaga zapewniała, że aktywnie będzie walczyć o legalizację małżeństw osób homoseksualnych. W swoich wypowiedziach nawiązała do zbliżających się w Stanach wyborów prezydenckich.
Categories: Nowości 
16.10.2012 · From przemokrak
Leonardo da Vinci jest najbardziej wpływowym gejem w historii. Piętnastowieczny, wspaniały włoch wskoczył na sam szczyt listy 500 potężnych gejów świata. Lista gejów którzy mieli największy wpływ na społeczność została wprowadzona przez magazyn Mate. Jeden z najmłodszych gejów z listy to Chris Hughes, współzałożyciel facebooka.
Categories: Nowości 
05.10.2012 · From
Moi rodzice, kropili mnie wodą święconą po tym, jak dowiedzieli się, że jestem gejem. Tak na wszelki wypadek, bo ksiądz doradził. Do dziś pamiętam, jak w mojej rodzinnej miejscowości grupki ludzi wykrzykiwały za mną zwartym tonem "Gejuuu wypierdalaj (...)" - pisze Wojciech
Categories: Nowości 
29.08.2012 · From darekkk
Dziesiątki Libańczyków protestuje przeciw analnym testom na dziewictwo. Poprzednio, policja zrobiła nalot na miejsce spotkań gejów w stolicy Libanu (Beirut), zmuszając 36 mężczyzn na poddanie się badaniom, aby określić ich orientację seksualną.
Categories: Nowości 
20.08.2012 · From
Carola Lehmann i jej partnerka czują się w Niemczech akceptowane jako lesbijska para. Co jednak je boli, to np fakt, że nie mogą wziąć ślubu.
Categories: Nowości 
17.05.2012 · From darekkk
Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do rocznego programu dla wolontariuszek i wolontariuszy w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa.
Categories: Nowości 
23.03.2012 · From yak
"Jej portret", "Na pozór", "Zgubiłem się", "Mały biały pies", "Pozwolił nam los" – jego przeboje śpiewała kiedyś cała Polska. Bogusław Mec zmarł po ciężkiej chorobie w szpitalu w Zgierzu
Categories: Nowości 
12.03.2012 · From
wolontariusza lub wolontariuszki do Telefonu Zaufania.
Categories: Nowości 
22.02.2012 · From yak
W Tygodniku Powszechnym z dnia 01.01.2012 ukazały sie dwa artykuły związane z tematem wiara a homoseksualność:
Categories: Nowości 
03.01.2012 · From darekkk
Ludzie umawiamy się na coś ?
Categories: Nowości 
19.12.2011 · From Patryk105
Krystian Legierski odszedł z partii Zieloni 2004 na znak protestu, że partia chce współpracować z SLD.
Categories: Nowości 
06.12.2011 · From darekkk
Per page: