Browse Alphabetically
Browse News begining with the letter Q
Zapraszamy serdecznie na jedno z naszych spotkań informacyjnych. Opowiemy na nich o tym, czym jest Queer UW, czym się zajmuje i pomożemy zdecydować czy warto do nas dołączyć. Przyjście do niczego nie zobowiązuje, więc tym bardziej zapraszamy!
Categories: Nowości 
23.11.2012 · From starosta
Każdy/każda może uczyć się o queer theory na Uniwersytecie Warszawskim. Wśród kursów, na które zapisać się można w ramach działalności Uniwersytetu Otwartego UW znalazł się „Jak queerować rzeczywistość? Queer studies dla początkujących”. Zapisy otwarte są dla wszystkich osób, które skończyły 16 lat a zajęcia ruszają 1 października.
Categories: Nowości 
08.08.2012 · From yak
Na Uniwersytecie Warszawskim rusza cykl październikowych spotkań informacyjnych, które mają na celu zachęcenie wszystkich ambitnych i otwartych studentów oraz wszystkie ambitne i otwarte studentki do współpracy z uczelnianą organizacją studencką Queer UW. Aktualnym członkom i członkiniom zależy na tzw. świeżej krwi, gdyż na nowy rok akademicki mają wiele pomysłów, do realizacji których potrzeba je…
Categories: Nowości 
11.10.2011 · From starosta
KPH Zielona Góra zaprasza na Tęczową górę II - drugą edycję Zielonogórskiego Festiwalu Queer od 13 do 16 czerwca 2011.
Categories: Nowości 
09.06.2011 · From starosta
Rejestr uczelnianych organizacji studenckich na Uniwersytecie Warszawskim powiększył się dziś o jedną pozycję. Queer UW zostało oficjalnie zarejestrowane i może rozpocząć działalność na terenie uczelni.
Categories: Nowości 
12.01.2011 · From yak
Ostrava będzie nie za długo queer już po raz drugi. Queer festiwal filmowy rozpoczyna się w tym roku w Ostrawie już w poniedziałek 15 listopada. Trwać będzie aż do soboty 20 listopada, kiedy się też odbędzie punkt kulminacyjny całego festiwalu: Colour party na ulicy Stodolní.
Categories: Nowości 
07.11.2010 · From
Queer Studies. Podręcznik kursu jest pierwszą w Polsce publikacją kompleksowo omawiającą problematykę niehetronormatywnych tożsamości seksualnych w postaci tekstów akademickich wykładowców z różnych dziedzin nauk społecznych.
Categories: Nowości 
06.05.2010 · From RobikWawa
Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez tegorocznego festiwalu Queerowy Maj! Szczególnie zapraszamy na Marsz Równości, który przejdzie ulicami Krakowa 15. maja, a wyruszy o 14.00 z Placu Wolnica.
Categories: Nowości 
04.05.2010 · From darekkk
Kultowy serial nareszcie obejrzymy w polskiej telewizji. Kanał filmowy nFilmHD zakupił wszystkie 5 sezonów amerykańskiego serialu QUEER AS FOLK i rozpoczyna jego emisję 1 marca 2010.
Categories: Nowości 
13.02.2010 · From coupleboys
Homoseksualizm to nadal temat tabu w Polsce.Ujawniłem się, by wyjść do ludzi, pokazać, że mam ręce, nogi, oczy, jak oni – mówi Daniel. Homoseksualista. – Jawność i otwartość to jedyna droga do normalnego życia – uważa Yga Kostrzewa. Homoseksualistka.
Categories: Nowości 
31.01.2010 · From darekkk
6-7.02.2009 Miedzynarodowy Queer festival w Saturatorze Klub Saturator na warszawskiej Pradze od kilku lat organizuje liczne, niekonwencjonalne wydarzenia klubowe między innymi prezentuje wyjątkową jak na stolicę scenę homo-queer-core. Połączenie koncertów z performance'ami , dużej dawki humoru ze spontanicznością daje doskonałą odskocznię znudzonym mainstreamem klubowiczom. Uwieńczeniem wszystkic…
Categories: Nowości 
05.02.2009 · From starosta
Konsekwentne pomijanie milczeniem homoseksualistów w mediach sprowokowało ich do działania. Postanowili sami nakręcić serial o sobie.
Categories: Nowości 
19.01.2007 · From darekkk