Opis

Robert Biedroń został zaproszony do Wadowic na debatę wraz z kilkoma innymi „progresywnymi” burmistrzami i wójtami. I choć na sali Biblioteki Miejskiej nie było wielu osób, pośród nich znalazł się jednak wyraźny głos sprzeciwu, krytykujący m.in. obecność Biedronia.

Awanturujący się mężczyzna miał w „niewybrednych słowach” mówić o orientacji seksualnej Roberta Biedronia, wyrażać niezgodę na „germanizację Polski” (spotkanie w Wadowicach współorganizowała niemiecka fundacja) i pytać o poparcie Biedronia dla Ruchu Autonomii Śląska. Zakłócający debatę zapowiedział przy tym, że nie odda mikrofonu.

Okazało się, że awanturującym się podczas debaty był Rajmund Pollak – były radny sejmiku województwa śląskiego, działacz Solidarności i były asystent posła Kukiz'15 Józefa Brynkusa. Mało tego, to nie pierwszy taki incydent z udziałem asystenta – jeszcze w lipcu mężczyznę siłą Straż Miejska wyprowadzała podczas pyskówki z gmachu Sejmu.

W bibliotece wywiązała się awantura, doszło do przepychanek. Pollakowi bezskutecznie próbowano odebrać mikrofon, część zebranych wzajemnie się przekrzykiwała. Wśród głosów dało się usłyszeć m.in.: „nie chcemy tu gejowskiej propagandy”. Spotkanie udało się zamknąć dopiero po przyjeździe policji.

Obecny podczas debaty burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski próbował interweniować i u samego posła Kukiz'15, by ten wpłynął na zachowanie swojego asystenta. Ale jak relacjonował burmistrz w z rozmowie z krakowską „Wyborczą”, na niewiele się to zdało: – Podszedłem do Brynkusa, by coś zrobił, to zaczął krzyczeć, że jest wolność słowa i żebym się wykąpał w Skawie.

Podsumowując spotkanie, Klinowski dodał tylko, że „zachowanie pana Brynkusa i jego pomocnika to kompromitacja polskiego parlamentaryzmu. Wstyd i żenada komentował zajście burmistrz Wadowic”. Z kolei Robert Biedroń przyznał: „współczuję Panu Burmistrzowi, że musi uczestniczyć w takich pyskówkach”. Prezydent Słupska rozmowy z mieszkańcami Wadowic po awanturze w bibliotece kontynuował na pobliskim skwerze.

http://www.newsweek.pl/polska/robert-biedron-i-awantura-w-wadowicach,artykuly,396541,1.html

Foto
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Ocena
0 votes
Info
wielicki
A może pierdolnąć to wszystko i wyjechać w Bieszczady...
07.09.2016 (07.09.2016)
Podobne newsy
Rozmawiamy na wszystkie tematy związane z byciem (lub nie?) lesbijką, gejem, osobą biseksualną.
Kategorie: Nowości 
23.11.2011 · Od ingani
zapraszamy na spotkanie 24.10.2011.
Kategorie: Nowości 
17.10.2011 · Od ingani
Rodzice nie dają Ci spokoju po Twoim coming oucie? Sam/a nie wiesz czy jesteś homoseksualny/a i nie masz z kim o tym pogadać? Chcesz się wyoutować i nie wiesz jak? Masz już dosyć docinków kolegów z pracy na temat Twojej orientacji?
Kategorie: Nowości 
05.10.2011 · Od ingani
Krzysiek Garwatowski z redakcji Gejzera przesłał nam wyciąg z ankiety, przeprowadzonej przez portal TVN24.pl wśród kandydatów na prezydenta. Publikujemy tylko odpowiedzi na "branzowe" pytania. Pełną ankiety (jesli kogoś to interesuje) znajdziecie na http://www.tvn24.pl.
Kategorie: Nowości 
01.06.2010 · Od starosta
Prezydent Malawi Bingu wa Mutharika ułaskawił gejowską parę, skazaną na 14 lat ciężkich robót.
Kategorie: Nowości 
30.05.2010 · Od user
Poleć
Inne newsy w tej kategorii
Na zajączka odpalamy chat. Można się dostać do niego będąc zalogowanym do portalu ale również bez logowania się. Można też dołączyć się do rozmów z bezpośredniego linka http://chat.gay.pl
Kategorie: Nowości 
02.04.2018 · Od admin
W związku z wieloma zmianami na świecie i całej galaktyce, administracja portalu uznała, że nie widzi podstaw do udostępniania wam darmowego miejsca do reklamowania swoich usług. Mimo wielu pozorom portal nie działa za darmo !!! Reasumując :) od pierwszego stycznia roku 2018 każde konto typu "escorts" musi zostać uzgodnione z admin_em.
Kategorie: Nowości 
31.12.2017 · Od admin
Zastanawiam się czemu wszelakie kluby, salony itp chcą i myślą, że można za darmo na naszej stronie mieć reklama za darmo !!! Każde nie uzgodnione konto będzie kasowane !!!
Kategorie: Nowości 
12.06.2017 · Od admin
Prezydent Obama ułaskawił Chelsea Manning (do operacji znanej jako Bradley Manning), byłego analityka wojskowego, który przekazał Julianowi Assange i serwisowi Wikileaks tajne wojskowe i dyplomatyczne dokumenty. Zgodnie z decyzją prezydenta Manning wyjdzie wolność 17 maja bieżącego roku.
Kategorie: Nowości 
20.01.2017 · Od starosta
Podczas poniedziałkowego pokazu filmowego na Uniwersytecie Warszawskim nieznani sprawcy wrzucili do pomieszczenia petardę z napisem „Zakaz pedałowania” i obraźliwymi ulotkami
Kategorie: Nowości 
17.01.2017 · Od starosta