Opis

Przystań Pielgrzymów LGBTQ będzie działać w kawiarni na krakowskim Kazimierzu. To miejsce stworzone dla pielgrzymów otwarcie nieheteronormatywnych. Warsztaty i wykłady organizującej przystań "Wiary i Tęczy" nie figurują jednak na liście oficjalnych wydarzeń towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży


Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 25 lipca. Na 28 lipca zaplanowano ceremonię powitania papieża Franciszka. Osoby nieheteronormatywne czasem mówią, że to ich papież. Na ŚDM będzie miejsce, gdzie będą się mogli spotkać i porozmawiać o swoich dylematach związanych z wiarą, odrzuceniem, homofobią.

 

Przedstawiciele „Wiary i Tęczy”, która działa od pięciu lat, spotkali się z kard. Stanisławem Dziwiszem i jego biskupami pomocniczymi. Nie uzyskali jednak wpisu na listę imprez towarzyszących ŚDM, ale cieszą się, że przynajmniej zostali wysłuchani i życzliwe przyjęci.

– Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będzie przebywać około 400 tys. osób. Można szacować, że znajdzie się wśród nich kilka albo kilkanaście tysięcy mniej lub bardziej akceptujących siebie gejów i lesbijek. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będą oni czuć się bezpiecznie i znajdą odpowiedzi na trapiące ich pytania – Misza Czerniak, jeden z liderów grupy "Wiara i Tęcza", powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Organizacja skupiająca osoby z LGBT zamierza przygotować cykle wykładów, pokazów filmowych, które pokazują, że ich seksualność da się pogodzić z przynależnością do kościoła i wiarą.

Krakowska organizacja wzoruje się na podobnych warsztatach przygotowanych w Koloni w 2005 r. Wówczas wzbudziła kontrowersje. Teraz pewnie będzie podobnie. Chociaż stanowisko papieża w tej sprawie jest jednoznaczne.

Swoja postawą wobec osób z LGBT budzi opór wielu polskich duchownych. Papież Franciszek powiedział: – Jeśli ktoś jest homoseksualistą i z dobrą wolą poszukuje Boga, kimże jestem, by go oceniać.

Dodał nawet: – My chrześcijanie powinniśmy nie tylko przeprosić za to jak traktowaliśmy gejów, a także prosić o wybaczenie Boga, o którym zbyt często zapominamy.

http://natemat.pl/185441,moze-nawet-kilkanascie-tysiecy-pielgrzymi-gejow-bedzie-na-sdm-wiara-i-tecza-przygotowuje-przystan-dla-nich

Foto
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Ocena
0 votes
Info
wielicki
A może pierdolnąć to wszystko i wyjechać w Bieszczady...
18.07.2016 (18.07.2016)
Podobne newsy
Para pojechała na wakacje i postanowiła nagrać własny teledysk do utworu "Some Other Summer". Na początku myśleli, że film zobaczą tylko znajomi i rodzina, potem okazało się, że obejrzało go kilkadziesiąt tysięcy osób.
Kategorie: Nowości 
06.11.2016 · Od wielicki
Wiara w Boga nie jest nam dana raz na zawsze, może się zmieniać w ciągu życia. Natomiast wszystkich ludzi dobrej woli łączy wiara w miłość, a ta mieszka w drugim człowieku, czasem tej samej płci. Rozmowa z Arturem Barbarą Kapturkiewiczem, członkiem grupy Wiara i Tęcza - organizatorem strefy "Przystań" skupiającej pielgrzymów LGBTQ w trakcie Światowych Dni Młodzieży.
Kategorie: Nowości 
23.07.2016 · Od wielicki
Nowa książka o Benedykcie XVI zawiera zdumiewające wypowiedzi. W czasie swojego pontyfikatu papież dowiedział się ponoć o "gejowskim lobby", które potem próbował zlikwidować.
Kategorie: Nowości 
04.07.2016 · Od wielicki
Pierwszy pocałunek wracającego po długim rejsie marynarza, tęskniącego za pozostawioną na lądzie ukochaną osobą, to piękna tradycja. Za sprawą Francisa Legare'a, powstał zupełnie nowy rozdział tej historii.
Kategorie: Nowości 
27.02.2016 · Od wielicki
Poleć
Inne newsy w tej kategorii
Na zajączka odpalamy chat. Można się dostać do niego będąc zalogowanym do portalu ale również bez logowania się. Można też dołączyć się do rozmów z bezpośredniego linka http://chat.gay.pl
Kategorie: Nowości 
02.04.2018 · Od admin
W związku z wieloma zmianami na świecie i całej galaktyce, administracja portalu uznała, że nie widzi podstaw do udostępniania wam darmowego miejsca do reklamowania swoich usług. Mimo wielu pozorom portal nie działa za darmo !!! Reasumując :) od pierwszego stycznia roku 2018 każde konto typu "escorts" musi zostać uzgodnione z admin_em.
Kategorie: Nowości 
31.12.2017 · Od admin
Zastanawiam się czemu wszelakie kluby, salony itp chcą i myślą, że można za darmo na naszej stronie mieć reklama za darmo !!! Każde nie uzgodnione konto będzie kasowane !!!
Kategorie: Nowości 
12.06.2017 · Od admin
Prezydent Obama ułaskawił Chelsea Manning (do operacji znanej jako Bradley Manning), byłego analityka wojskowego, który przekazał Julianowi Assange i serwisowi Wikileaks tajne wojskowe i dyplomatyczne dokumenty. Zgodnie z decyzją prezydenta Manning wyjdzie wolność 17 maja bieżącego roku.
Kategorie: Nowości 
20.01.2017 · Od starosta
Podczas poniedziałkowego pokazu filmowego na Uniwersytecie Warszawskim nieznani sprawcy wrzucili do pomieszczenia petardę z napisem „Zakaz pedałowania” i obraźliwymi ulotkami
Kategorie: Nowości 
17.01.2017 · Od starosta