Opis

W trakcie rozpoczętego w piątek we Wrocławiu kongresu "Kultura wartości - wartość kultury" zaplanowano kilkanaście debat z udziałem kilkudziesięciu panelistów. Dyskusje dotyczą tożsamości europejskiej w kontekście kultury, religii i cywilizacji. Spermata Anaksagorasa, potentia Arystotelesa. Skandal na uniwersytecie Przyznaje, że... czytaj dalej » Jednym z uczestników debaty o laicyzacji Europy był holenderski psycholog, psychoterapeuta Gerard van den Aardweg. Przeciwko jego udziałowi zaprotestowała Kampania Przeciw Homofobii, która w swoim oświadczeniu nazwała go "psychoterapeutą propagującym leczenie homoseksualności". Zaproszenie holenderskiego psychologa oburzyło lokalnych polityków. - Jest to pseudo-psychiatra, homofob, który wydaje książki - powiedziała Małgorzata Tracz (Zieloni). - Ten kongres kompromituje tak naprawdę formułę Europejskiej Stolicy Kultury, którą zorganizowało miasto Wrocław - stwierdził z kolei Krzysztof Mieszkowski (Nowoczesna).

Apel do władz

Grzegorz Góry, przedstawiciel organizatorów wyjaśnił, że Gerard van den Aardweg jest znawcą procesów laicyzacyjnych w Europie i wziął udział w debacie na ten temat. Nie widzi nic złego w tym, że zaproszony psychiatra głosi od lat, że homoseksualizm jest chorobą. Działacze organizacji równościowych apelują jednak do instytucji publicznych, by trzymały się z daleka od takich ludzi, bo ich działalność jest niebezpieczna. - Dawanie przestrzeni publicznej do głoszenia takich tez wzmaga takie przekonanie w ludziach, że homoseksualizm jest chorobą - powiedziała Mirosława Makuchowska, wiceprezes Kampanii Przeciw Homofobii. Koniec mitu "pacjenta zero". HIV przybył wcześniej, niż myślano Wirus HIV/AIDS... czytaj dalej » Dodała, że często zgłaszają się do niej młodzi ludzie, których z homoseksualizmu chcą leczyć na przykład rodzice, i z bezsilności myślą o samobójstwie. 

Kontrowersyjny psycholog

Gerard van den Aardweg wzbudza kontrowersje głoszonymi przez siebie poglądami. W ubiegłym roku podczas udziału w konferencji w Irlandii, mówił m.in.: "Homoseksualność jest nierówna heteroseksualności. Większość gejów i lesbijek można porównać do alkoholików i innych uzależnionych, z tym że homoseksualiści mają poczucie, że taki jest ich los". Van den Aardweg podkreśla swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, ale jego metody budzą sprzeciw także wśród innych katolików. - Czy ona jest homo, czy hetero, to zawsze etycznie rzecz biorąc zależy to od tego, czy kochamy altruistycznie, z gotowością do wierności, do służby. Jeżeli tak kochamy, to to jest istotne - powiedziała Halina Bortnowska, teolog i filozof, która niedawno wzięła udział w kampanii mającej na celu walkę z uprzedzeniami w kościele.

http://www.tvn24.pl/homoseksualizm-leczy-modlitwa-burza-o-zaproszenie,695037,s.html

Foto
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
 •  wlaco: 
   
  Modlitwa jest dobra na wszystko,he,he.Dzieki niej mozna uniknac wszystkiego,choroby i smierci,trzesienia ziemi,powodzi,suszy itd,mozna mnozyc przyklady,wiec nie ma sie co dziwic,ze "uleczy"i z homoseksualizmu.
   
   27.11.2016 
  0 punktów
   
Ocena
0 votes
Info
wielicki
A może pierdolnąć to wszystko i wyjechać w Bieszczady...
26.11.2016 (26.11.2016)
Podobne newsy
Możesz pogadać o swoich problemach z osobami podobnymi do Ciebie. Rozmowy o seksualności, coming outach, problemach z rodzicami, kolegami ze szkoły czy z pracy. Zapraszamy w poniedziałek 23 kwietnia, Wrocław.
Kategorie: Nowości 
03.04.2012 · Od anduin
Damian ma 19 lat, jest gejem, mieszka w Kobierzycach i ma dość ukrywania swojej tożsamości seksualnej. Jego wyznanie można obejrzeć na YouTube. Taka forma internetowego coming outu staje się coraz bardziej popularna w USA. Damian chce, żeby jego przykład rozpropagował tę formę ujawniania w Polsce
Kategorie: Nowości 
15.01.2011 · Od darekkk
W spokojnej i kolorowej atmosferze ulicami Wrocławia przemaszerowali uczestnicy Parady Równości.
Kategorie: Nowości 
26.09.2010 · Od darekkk
Na pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata skazał wrocławski sąd we wtorek, w trybie przyspieszonym, Michała Z. oskarżonego o czynną napaść na funkcjonariusza podczas sobotniego Pierwszego Wrocławskiego Marszu Równości.
Kategorie: Nowości 
28.10.2009 · Od daniellato
Jeśli znaczenie dzisiejszych tzw. narodowców mierzyć wyłącznie intensywnością ich publicznej aktywności, to po sobotnich wydarzeniach możemy być spokojni - jest ono marginalne. Jeszcze gorzej o tej formacji świadczy ideowa głębia jej wystąpień.
Kategorie: Nowości 
27.10.2009 · Od daniellato
Poleć
Inne newsy w tej kategorii
Na zajączka odpalamy chat. Można się dostać do niego będąc zalogowanym do portalu ale również bez logowania się. Można też dołączyć się do rozmów z bezpośredniego linka http://chat.gay.pl
Kategorie: Nowości 
02.04.2018 · Od admin
W związku z wieloma zmianami na świecie i całej galaktyce, administracja portalu uznała, że nie widzi podstaw do udostępniania wam darmowego miejsca do reklamowania swoich usług. Mimo wielu pozorom portal nie działa za darmo !!! Reasumując :) od pierwszego stycznia roku 2018 każde konto typu "escorts" musi zostać uzgodnione z admin_em.
Kategorie: Nowości 
31.12.2017 · Od admin
Zastanawiam się czemu wszelakie kluby, salony itp chcą i myślą, że można za darmo na naszej stronie mieć reklama za darmo !!! Każde nie uzgodnione konto będzie kasowane !!!
Kategorie: Nowości 
12.06.2017 · Od admin
Prezydent Obama ułaskawił Chelsea Manning (do operacji znanej jako Bradley Manning), byłego analityka wojskowego, który przekazał Julianowi Assange i serwisowi Wikileaks tajne wojskowe i dyplomatyczne dokumenty. Zgodnie z decyzją prezydenta Manning wyjdzie wolność 17 maja bieżącego roku.
Kategorie: Nowości 
20.01.2017 · Od starosta
Podczas poniedziałkowego pokazu filmowego na Uniwersytecie Warszawskim nieznani sprawcy wrzucili do pomieszczenia petardę z napisem „Zakaz pedałowania” i obraźliwymi ulotkami
Kategorie: Nowości 
17.01.2017 · Od starosta