Description

Manning przebywa w więzieniu od siedmiu lat. Został skazany na 35 lat więzienia, zatem Obama odjął od wyroku 28 lat. Wyrok w sprawie Manning jest najbardziej surowym w dziejach USA za ujawnienie tajnych dokumentów. Zwykle za tego typu przestępstwo skazywano na 1-3 lat więzienia.Za rządów prezydenta Obamy USA oskarżyły o zdradę tajemnic więcej osób, niż za rządów wszystkich poprzednich prezydentów łącznie.

Administracja prezydencka odniosła się też do kwestii Edwarda Snowena, którego Obama nie ułaskawił. Jak stwierdził rzecznik prasowy Białego Domu, Josh Earnest, mamy tu do czynienia z dwoma kompletnie różnymi przypadkami. Chelsea Manning przeszła przez cały wojskowy proces kryminalny, brała udział w uczciwym procesie, przyznała się do winy, została skazana i wyraziła skruchę. Pan Snowden schronił się u przeciwnika i szuka schronienia w kraju, który ostatnio poczynił znaczne wysiłki na rzecz podważenia zaufania do naszej demokracji. Earnest uznał również, że dokumenty ujawnione przez Snowdena była znacznie bardziej niebezpieczne i objęte wyższą klauzulą tajności, niż to, co ujawniła Manning.

Photos
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Rate
0 votes
Info
20.01.2017 (20.01.2017)
Related News
W rządzie powstaje projekt, który ma sprawić, że osoby, które chcą zmienić płeć, będą mogły tego dokonać szybciej i łatwiej niż dzisiaj. Nawet w PO mało kto jeszcze o tym słyszał, ale opozycja ma już swoje zdanie. - Jest to chore. Bardzo czekam. Przejadę się i po tym - zapowiada Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości.
Categories: Nowości 
06.04.2013 · From Ace
Kim Petras obwołana została już księżniczką młodzieżowego popu i niemiecką Britney Spears, ale największe emocje wzbudza z powodów niezwiązanych zupełnie z muzyką. Dwudziestoletnia piosenkarka cieszy się uwagą mediów i internautów przede wszystkim dlatego, że jeszcze cztery lata temu miała siusiaka i formalnie nosiła imię Tim.
Categories: Nowości 
25.09.2012 · From
Nietolerowany przez krewnych, wyrzucony z domu i wyzywany w szkole. Krakowski crossdresser postanowił walczyć o swoje prawa przed sądem. Pozwał rodziców i… wygrał!
Categories: Nowości 
05.09.2012 · From
Już blisko 500 osób zwróciło się o wsparcie do wrocławskich fundacji pomagających ludziom transseksualnym. Większość z nich chce poddać się kosztownej operacji zmiany płci. Taki zabieg kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Categories: Nowości 
23.08.2012 · From darekkk
W przyszłym tygodniu Ruch Palikota złoży w Sejmie projekt ustawy o określaniu płci.
Categories: Nowości 
23.04.2012 · From
Recommend