Opis

Benedykt XVI w wywiadzie będącym materiałem do nowej książki o nim, mówi o "gejowskiej sitwie" działającej w Watykanie. Donosi o tym włoski watykanista Luigi Accattoli na swoim blogu, powołując się na książkę "Benedikt XVI - Letzte Gespraeche" ("Ostatnie rozmowy") niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda, która ukaże się we wrześniu br.

Starał się zaprowadzić porządek

Książka opowiada o tym, jak papież Benedykt podczas swojego pontyfikatu w latach 2005-2013 dowiedział się o "gejowskim lobby", tworzonym przez 4-5 osób. Jak twierdzi emerytowany papież, rozgromił on tę sitwę.

Monachijskie wydawnictwo Droemer, zapowiadając w czwartek ukazanie się tej książki, informuje, że emerytowany papież w szczegółach opowiada o okolicznościach swojej abdykacji, o głównych akcentach swojego pontyfikatu, o swoim następcy Franciszku i kontrowersyjnych tematach w Watykanie, jak Vatileaks czy reformie rzymskiej kurii.

Watykanista Accattoli pisze, że Benedykt XVI przedstawia np. jak starał się zaprowadzić porządek w Banku Watykańskim czy ukrócić proceder prania brudnych pieniędzy. Mówi też o oporze, na jaki napotkały jego próby uporania się z "brudem w Kościele". Przyznaje się, że nie był przy tym dość rezolutny.

Nie abdykowałem pod żadną presją

Jak pisze na swoim blogu Accattoli, Benedykt XVI nie zgadza się z twierdzeniami, jakoby jako papież był zbyt akademicki i zbytnio koncentrował się na naukach i pisaniu. Nie zgadza się też z twierdzeniem, jakoby restauratywnie oddziaływał na liturgię. Papież Benedykt w roku 2007 przywrócił dawną formę liturgii, która obowiązywała do 1970 roku jako nadzwyczajną formy formę rzymskiego obrządku.

To, że swoją abdykację ogłosił kardynałom podczas konsystorza 11 lutego 2013 po łacinie, uzasadnia on strachem przed popełnieniem błędu w języku włoskim.

Emerytowany papież mówi także o swoich wątpliwościach, jakie skutki będzie miał jego krok dla przyszłych pontyfikatów. Potwierdza jeszcze raz, że abdykował bez jakiejkolwiek presji.


http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-papiez-benedykt-xvi-w-watykanie-byla-gejowska-sitwa,nId,2229671

Foto
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Ocena
0 votes
Info
wielicki
A może pierdolnąć to wszystko i wyjechać w Bieszczady...
04.07.2016 (04.07.2016)
Podobne newsy
Niedawno 55-latek udzielił wywiadu magazynowi GQ, w którym zachęca wszystkich mężczyzn, żeby dali się "spenetrować".
Kategorie: Plotki 
15.12.2016 · Od wielicki
Para pojechała na wakacje i postanowiła nagrać własny teledysk do utworu "Some Other Summer". Na początku myśleli, że film zobaczą tylko znajomi i rodzina, potem okazało się, że obejrzało go kilkadziesiąt tysięcy osób.
Kategorie: Nowości 
06.11.2016 · Od wielicki
Papież Franciszek swoją postawą wobec homoseksualistów budzi sprzeciw wielu polskich duchownych. Otwarcie homoseksualni pielgrzymi też zmierzają na Światowe Dni Młodzieży, może być ich nawet kilkanaście tysięcy.
Kategorie: Nowości 
18.07.2016 · Od wielicki
Pierwszy pocałunek wracającego po długim rejsie marynarza, tęskniącego za pozostawioną na lądzie ukochaną osobą, to piękna tradycja. Za sprawą Francisa Legare'a, powstał zupełnie nowy rozdział tej historii.
Kategorie: Nowości 
27.02.2016 · Od wielicki
Poleć
Inne newsy w tej kategorii
Na zajączka odpalamy chat. Można się dostać do niego będąc zalogowanym do portalu ale również bez logowania się. Można też dołączyć się do rozmów z bezpośredniego linka http://chat.gay.pl
Kategorie: Nowości 
02.04.2018 · Od admin
W związku z wieloma zmianami na świecie i całej galaktyce, administracja portalu uznała, że nie widzi podstaw do udostępniania wam darmowego miejsca do reklamowania swoich usług. Mimo wielu pozorom portal nie działa za darmo !!! Reasumując :) od pierwszego stycznia roku 2018 każde konto typu "escorts" musi zostać uzgodnione z admin_em.
Kategorie: Nowości 
31.12.2017 · Od admin
Zastanawiam się czemu wszelakie kluby, salony itp chcą i myślą, że można za darmo na naszej stronie mieć reklama za darmo !!! Każde nie uzgodnione konto będzie kasowane !!!
Kategorie: Nowości 
12.06.2017 · Od admin
Prezydent Obama ułaskawił Chelsea Manning (do operacji znanej jako Bradley Manning), byłego analityka wojskowego, który przekazał Julianowi Assange i serwisowi Wikileaks tajne wojskowe i dyplomatyczne dokumenty. Zgodnie z decyzją prezydenta Manning wyjdzie wolność 17 maja bieżącego roku.
Kategorie: Nowości 
20.01.2017 · Od starosta
Podczas poniedziałkowego pokazu filmowego na Uniwersytecie Warszawskim nieznani sprawcy wrzucili do pomieszczenia petardę z napisem „Zakaz pedałowania” i obraźliwymi ulotkami
Kategorie: Nowości 
17.01.2017 · Od starosta