Opis

Zanim w niedzielę ok. drugiej nad ranem 29-letni Omar Sadiqqi Mateen otworzył ogień do ludzi bawiących się w nocnym klubie w Orlando, zadzwonił na numer alarmowy 911. Operatorowi powiedział, że jest wierny Państwu Islamskiemu, czyli organizacji terrorystycznej, która stworzyła kalifat w Iraku i Syrii i jest odpowiedzialna za jesienne zamachy terrorystyczne w Paryżu.

Mateen był obywatelem USA, jego rodzice są imigrantami z Afganistanu. W klubie nocnym Pulse, który zaatakował, było tej nocy ponad 300 osób. Zamachowiec miał dwie sztuki broni - lubiany przez amerykańskich masowych morderców karabin półautomatyczny AR-15, w którym można instalować magazynki do kilkudziesięciu nabojów, oraz pistolet.

Po wymordowaniu kilkudziesięciu osób Omar zabarykadował się w klubie razem z ok. 30 zakładnikami. Niektórzy z nich przez telefon kontaktowali się z rodzinami i znajomymi i prosili o pomoc. Około piątej rano siły specjalne przypuściły szturm na klub. Zabójca zginął w wymianie ognia z policją, jednego z funkcjonariuszy trafił w głowę. Uratował go kewlarowy hełm. Zdaniem policji zamachowiec był bardzo dobrze przygotowany i zorganizowany - przez ostatnie kilka lat pracował jako ochroniarz na Florydzie.

- Wiemy dość, żeby stwierdzić, że był to akt terroryzmu i akt nienawiści - mówił prezydent Barack Obama w telewizyjnym przemówieniu.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75399,20229177,orlando-najgorsza-strzelanina-w-historii-usa.html#ixzz4BSq7lClV

Foto
Komentarze
Ułóż według: 
Na stronę:
 
  • Brak komentarzy
Ocena
0 votes
Info
wielicki
A może pierdolnąć to wszystko i wyjechać w Bieszczady...
13.06.2016 (13.06.2016)
Podobne newsy
Nowe miejsce w Poznaniu! Jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu, dla wszystkich. Działamy jako kawiarnia z całą gamą aromatycznych kaw i pysznych deserów. Tutaj napijecie się też czegoś mocniejszego, wyjątkowego.
Kategorie: Nowości 
19.02.2013 · Od
W Radomiu powstało pierwsze miejsce stworzone dla osób orientacji homoseksualnej - teraz osoby z naszej społeczności mają miejsce, gdzie mogą czuć się swobodnie. To duży krok jeśli chodzi o Radom.
Kategorie: Nowości 
07.09.2011 · Od
Krakowski klub CIEMNIA urządza ostatnią imprezę urodzinową pod obecna banderą. Niedługo po tym ma się zmienić nazwa i profil klubu.
Kategorie: Nowości 
26.11.2009 · Od webmaster
Kiedy okazuje się, że gram w siatkówkę w gejowskim klubie, widzę uśmieszki. Pewnie ludzie sobie myślą, że spotykamy się, by zabawić się pod prysznicem. A my nie możemy żyć bez siatkówki
Kategorie: Nowości 
19.04.2008 · Od darekkk
Mieszkańcy ulicy Brzozowej chcą się pozbyć klubu Tomba Tomba. Przeszkadza im hałas. - Miasto powinno się wypowiedzieć, czy starówka ma być skansenem, czy miejscem rozrywki - odpowiada na te zarzuty właścicielka klubu Elżbieta Solanowska.
Kategorie: Nowości 
11.02.2008 · Od darekkk
Poleć
Inne newsy w tej kategorii
Na zajączka odpalamy chat. Można się dostać do niego będąc zalogowanym do portalu ale również bez logowania się. Można też dołączyć się do rozmów z bezpośredniego linka http://chat.gay.pl
Kategorie: Nowości 
02.04.2018 · Od admin
W związku z wieloma zmianami na świecie i całej galaktyce, administracja portalu uznała, że nie widzi podstaw do udostępniania wam darmowego miejsca do reklamowania swoich usług. Mimo wielu pozorom portal nie działa za darmo !!! Reasumując :) od pierwszego stycznia roku 2018 każde konto typu "escorts" musi zostać uzgodnione z admin_em.
Kategorie: Nowości 
31.12.2017 · Od admin
Zastanawiam się czemu wszelakie kluby, salony itp chcą i myślą, że można za darmo na naszej stronie mieć reklama za darmo !!! Każde nie uzgodnione konto będzie kasowane !!!
Kategorie: Nowości 
12.06.2017 · Od admin
Prezydent Obama ułaskawił Chelsea Manning (do operacji znanej jako Bradley Manning), byłego analityka wojskowego, który przekazał Julianowi Assange i serwisowi Wikileaks tajne wojskowe i dyplomatyczne dokumenty. Zgodnie z decyzją prezydenta Manning wyjdzie wolność 17 maja bieżącego roku.
Kategorie: Nowości 
20.01.2017 · Od starosta
Podczas poniedziałkowego pokazu filmowego na Uniwersytecie Warszawskim nieznani sprawcy wrzucili do pomieszczenia petardę z napisem „Zakaz pedałowania” i obraźliwymi ulotkami
Kategorie: Nowości 
17.01.2017 · Od starosta